Jdi na obsah Jdi na menu
 


lev

15. 4. 2013

1. živí se :  nejčastěji chodí lovit maso ( jakékoliv  ale nejčastěji: zebří, antilopí, buvolí, bizoní...)  ve smečkách lvice .

2. vzhled: lvi jsou naádherné kočkovité šelmy. O jejich hřívě se tenkrát vědci domnívali , že se podle barvy, tvaru a hustoty hřívy daly jednotlivé poddruhy odlišit, ale opak je pravdou, barva a velikost závisí hlavně na prostředí, ve kterém lev žije. Lvi, kteří žijí v prostředí s nižší teplotou (např. evropské a severoamerické zoo) mají hřívu hustější a většinou tmavěji zbarvenou. V národním parku Tsavo ( v Keni ) a v Senegalu  žilo několik samců lva bez hřívy .

3. Lev a útoky na člověka : Běžně lvi na člověka neútočí, není jejich přirozenou kořistí, avšak někdy je hlad dovede i do blízkosti lidských obydlí a člověk se poté stává snadno dostupnou kořistí.   Lvi nejsou tak agresivní jako třeba bengálští tygři nebo levharti, kteří mají na svědomí větší počet lidských obětí. Nejznámější útok na člověka se stal v roce 1898, kdy se v Keňské  oblasti Tsavo stavěla železnicee. Dva bezhřívnatí lvi zabili za pouhé dva dny na 35 afrických dělníků. Dělníci postavili obrané ploty s pochodněmi, aby se lvi nedostali do tábora, avšak ani ty je nedokázaly zadržet. John Henry Patterson, který vedl stavbu, zkoušel v noci vylézt na strom a lvy zabít, avšak bezúspěšně. Než se lvy podařilo zastřelit, stihli zabít 135 lidí.Jsou rovněž zaznamenány útoky lvů v zajetí, statisticky na člověka útočí lev v zajetí častěji než ve volné přírodě.

 

Pokud se ještě na nběco chcete zeptat   tak nám pište do komentářů :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář