Jdi na obsah Jdi na menu
 


ruský chrt

17. 1. 2013

1. Ruský chrt patří mezi nejstarší ruské plemeno psa. Je mu přezdíváno barzoj. Ve své valsti je dokonce považován za národní poklad.

2. Povaha: Barzoj je klidný, milý a přátelský pes. Už od počátku je vyšlechtěn pro lov a proto neočekávejte 100% poslušnost. Jeho samostatnost kdy se při lovu musel rychle a sám rozhodnout se projevuje i dnes. K dětem je barzoj přátelský a tolerantní. Barzoj miluje vodu a většině nevadí ani jízda v autě. Je to moc chápavý pes, který dokáže milovat své pány pokud tolerujete jeho přirozené vlastnosti.

3. Výcvik: Barzoj se bez problémů naučí základní povely a výcvik. I přes neposlušnost vžádném případě jako náznak že to není dobře nevolte formu TĚLESNÝCH TRESTŮ, ssnadno stratíte důvěru psa a pes se jakoby zablokuje a to není dobré. Těžko získáte důvěru zpět.

4. Péče: Barzoje lze chovat i na zahradě aje to velký lenoch a spáč. Procházka musí být delší. Jako vybití energie se hodí psí dostih, nebo coursing. Péče o srst není náročná pokud je pravidelná.

5. Zdravotní stav: Nejčastější návštěvy veterináře jsou kvůli zlomeninám, pohmoždinám, vyvrtnutím... Do 18 měsícům nejsou vhodné psí dositihy ani coursing, nebo jiné velké zátěže. Pes  totiž do 18 měsíců roste. Důležité je i kvalitní a vhodné krmení. Barzoj se dožívá 11-13 let.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

coursing

(Filip Konrady, 7. 4. 2013 19:50)

Co je to >>>>>Coursing<<<<<???????????????????????????????????:D

Re: coursing

(jedna zakladatelka, 8. 4. 2013 16:47)

Je to psí sport. Pes běhá v přirozeném prostředí. Cíl je ulovit kořist.