Jdi na obsah Jdi na menu
 


domácí kočka

5. 11. 2012

Jako domácí kočka se často považuje kočka, která není konkrétního druhu. Často jsou tyto kočky

venkovní a proto jestli si ji chcete opatřit tady je pár informací.

1. Potrava: je vlastně stejnná jako u britské a perské kočky ( suché krmivo, konzervy, pamlsek ... )

2. Povaha: Kočka domácí nemá charakteristickou povahu. Každá je prostě jiná a každá má ráda něco jiného. Pokud se rozhodnete mít kočku venku, přesto si s ní dokkážete vybudovat pevný vztah. Někdy se stane, že k vám přijde nějaký tulák a v tuto chvíli je na vás zda ho přijmete do rodiny. Když ano, začněte ho krmit a s velkou pravděpodobností u vás rád zůstane a bude vás mít rád, jako kdyby jste si ji/ho koupili. Pokud kočičku nechcete, můžete informovat útulek.

3. Vybavení: miska na vodu a jídlo, hračka, nějaký pelech, nebo skrýš ( pokud je kočka venku musíte zvolit pelech tipu co nezmokne, aby kočka nebyla v mokru, nebo dát pelech např. pod přístřeší, stříšku...)

4. Nejčastější zbarvení : mourovaná, černá, zrzavá, flekatá ( kombinace: bílo - hnědo -černá, bílo - černá, bílo - černá s náprsenkou, zrzavo - hnědá ... )

 5. Kočka divoká je předkem kočky domácí. I když je domácí kočka něco jako pravnouče divoké kočky je niní naše domácí kočka domestikována a proto se bez problémů dá chovat doma. I když s vám to může zdát nehezké a nechutné, kočky mají v mnoha zemích užitek na maso. U nás je to však trestné a kočky jsou pro nás věrní společníci a máme je všichni moc rádi.

 

 

 

POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ. VELMI RÁDI VÁM ODPOVÍME : )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář