Jdi na obsah Jdi na menu
 


perská kočka

8. 10. 2012

Pokud si plánujete v blízké době pořídit perskou kočku, tady o ni máte pár informací:

 1. Potrava: směsy ze zverimexů, konzervované směsy, voda, jako pamlsek se hodí žvýkací tyčinky

     ( často pomáhají čistit kočičí chrup)

 2. Vybavení: kočičí záchod, miska na vodu a jídlo, kočičí hračka, kočkodrum ( pokud ho nemáte může se stát, že si kočka bude brousit drápy např. o kožené sedačky a křesla, o nábytek...)

 3. Prostředí: Tento typ kočky a i mnohé jiné jsou na život v bytě přispůsobeny a možnost být venku nepostrádají. Ani aktivnějším koťatům a dospělím kočkám tento typ života nevadí. Jen je nutno koťatům zajistit hračky a skuliny na ukrytí ( jako domeček bohatě poslouží obyčejná krabice, nebo domečky, které často jsou u kočkodrumů. ) Pokud žijete v rodiném domě a máte, nebo se chystáte si pořídit kočku můžete ji naučit chodit na zahradu. Kočku volné procházky po zahradě baví a vždy se ráda vrátí do pohodlí domova zvláště v chladnějších měsících. Musíte si ale, dávat pozor na to, že když kočka v rodiném domě vyrůstá od kotěte je větší pravděpodobnost, že se naučí přelézat plot než u dospělé kočky. Pokud se to kotě, nebo kočka naučí je třba počítat s tím, že kočku může přejet auto. Pokud bydlíte blízko rušné silnice vůbec nedoporučujeme kočku ven učit ( může se i protáhnout, nebo podlézt pod plotem. )

 

4. Povaha: Ikdyž jsou kočky samotářské potřebují péči a lásku. Peršíncí jsou, přátelští, vlídní a chytří mají také svou hlavu, ale to neznamená, že nebudou chtít péči á, ale lásku.

5. Péče: Dříve byla péče o srst perské kočky velmi náročná, ale dnes se naši chlupáčci nemusí obávat zacuchané srsti.  Dnes  je mnoho druhů kartáčů a jiných pomůcek a tak při pravidelné péči je lehké srst udrožovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kočka

(jedna zakladatelka, 16. 10. 2012 19:49)

Tak to mne potěšilo. Když budeš chtít z něčím poradit, piš do komentářů.
Jinak moc díky za komentář.

kočka

(Andrea, 13. 10. 2012 19:42)

Děkuju moc jsi mi pomohla.já jí doma chovat budu a už skoro vím jak na ní. Děkuju Andy