Jdi na obsah Jdi na menu
 


mainská mývalí kočka

6. 3. 2013

1. Popis: Mainská mývalí kočka patří do kategorie polodlouhosrsté kočky. Samice jsou drobné a dosahují velikosti 5-7 kg. Samci dosahují velikosti 9-11 kg. Samci jsou o dost robusnější. Mývalí kočky mají velké a silné tělo. Barva očí se někdy mění postupem věku. Divoký předek této kočky je norská lesní kočka a původem je ze Spojených států amerických. Tělo kočky je silné, svalnaté a má hranaté obrysy.

2. Povaha: Mainské kočky jsou mazlivé a přítulné. Vytváří si pouto k rodině, mazlíčkům a mají dobrý vztah s dětmi. Jsou hravé i ve vyšším věku. Jsou klidné a rádi se zapojují do aktivit s pánem, ale nejsou vlezlé. Jejich neobvyklostí je styl pití a spaní.

3. Srst: Mainské mývalí kočky mají srst polodlouhou. Barva srsti je přírodní a možné jsou i kresby. Ocas koček je stějně dlouhý jako tělo, a proto je to dominanta kočky. Hustší srst mají u krku, na břiše a na ocase..

4. Legenda: Marie Antoinetta se chtěla v předtuše smrti přistěhovat do Ameriky. První tam poslala své kočky mezi nimiž byly i nějaké norské lesní a jejich potomci dali vzniknout tomuto plemeni. Je to jen legenda, ale jisté je, že tyto kočky pochází z Ameriky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář