Jdi na obsah Jdi na menu
 


kočka birma

24. 1. 2013

 Pokud si chcete koupit birmu tak jste tady správně.

1. Původ a charakter: Birma je přátelské, klidné, vlídné a inteligentní plemeno. Birma není agresivní a tak se dá chovat společně s ostatními mazlíčky. Původ birmy je Barma. Do Evropy se dostala okolo roku 1920 a získala si oblibu. Základy chovu byly položeny ve Francii. Birmy byly opravdu oblíbené a rozšiřovaly se do dalších zemí. Během druhé světové války byly však téměř vyhubeny a párek birm chovala jen jedna rodina. Naštěstí po druhé světové válce se opět birmy začaly rozmnožovat a rozšířily se do mnohých dalších zemí. Začátkem 70. let se birma rozšířila do Skandinávie a tam je také dnes nejvíce chována.

2. Péče a chov: U nás v České republice není chov birm moc rozšířený, ale např. ve Švédsku je birma velmi oblíbená. Birma je tolerantní a dobře vychází i s dětmi a k rodine ráda přilne a zamiluje si ji. U chovu se klade důraz na pokrevní linii.

3. Popis těla: Váha birmy se pohybuje okolo 2,5 - 6kg. Hlava birem je širší. Birmy mají základní světlou barvu srsti. Kocouři jsou robusnější než kočky.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář