Jdi na obsah Jdi na menu
 


králík

24. 1. 2013

 Jesliže chcete chovat králíka musíte o něm znát informace.

1. Je nutné si dávat pozor na králičí nemoce a úrazy:

KRÁLIČÍ MOR, MYXOMATOZA, SIFILIST KRÁLÍKŮ, PARÉZA TRÁVÍCÍHO ÚSTROJÍ KOJÍCÍCH RAMLIC, TOXIKOZA BŘEZÍCH RAMLIC, ÚPAL, PŘEHŘÁTÍ, HNISÁNÍ OČÍ A NOSU, ZLOMENINA, KOKCIDIOZA...

2. Dožívá se 6-10 let

3. ROZMNOŽOVÁNÍ: Samice zakrslích králíku dospívají v 5 měsících a samci v 9 měsících. Březost trvá 28-35 dní. Mláďata se rodí v  počtu  4-8 holá, slepá a hluchá. 6-8 týdnů potřebují péči matky.

4. POTRAVA: hlavní potravou je seno, dále směsy pro králíky, zelená píce, ovoce a zelenina. Na hlodání větvičky.  Zajistěte přístup k čerstvé pitné vodě. U ovoce dávejte pozor na cukr a tuk. Jedovaté je AVOKÁDO a jiné exotické ovoce je nevhodné. Nikdy nepodávejte lidské jídlo ( chipsy, pizza, čokoláda, káva...), pamlsy nesmí obsahovat med, moc tuků a cukrů, drůbeží moučku. Pokud máte zahradu můžete králíkovi vyrobit výběh, nebo ho naučit na vodítku. Králíček se bude moc rád pást a je to pro něj zároveň dobrodružství. Jen dávejte pozor na jedovaté rostliny. Pokud s králíkem chodíte na procházku, dávejte pozor na psi, znečištěná    místa a znečištěná místa od psů.

5. Vybavení: pítko, miska na zrní, domeček, podestýlka, případně hračka. Pokud najdete v lese velký kulatý kmen ( do kterého se váš králík vejde) vydlabejte to tak aby to měl králík jako mostík, záchod, minerální kámen.

6. Důležitá informace: Králík vlastně není HLODAVEC !!! Je tam však často zařazován a proto jsme ho do hlodavců zařadili i my ( děkujeme za pochopení ).

7. Druhy králíků: teddy králíček, beránek, zakrslý králík, angora, lvíček, lávový králík...

8. Zkušenosti a tipy zakladatelek:  Mám doma králíčka a když jsem si ho pořizovala hledala jsem něco co by pomáhalo některým nemocem, ve zverimexu jsem pořídila přípravek jako prevenci proti kokcidioze. Jmenuje se Acidomid a přidává se do pití. Můj králík ho bez  problémů příjmá a věřím, že ti vaši ho také budou příjmat a bude to pro ně dobrá prevence proti kokcidioze.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář